Vendimi, Gjykata Administrative kthen padinë e PD për AMA

TIRANE – Nënkryetari i Komisionit të Medias, Alfred Peza ka njoftuar dje nëpërmjet rrjetit social “Facebook”, se Gjykata Administrative ka rrëzuar kërkesën e PD për të shpallur të paligjshëm, përzgjedhjen e kryetarit të AMA.

“Gjykata e Shkallës së Parë, ka vendosur të kthejë aktet e padisë së PD me objekt: Kostatimin e pavlefshmërisë absolute të vendimeve të Kuvendit “Për zgjedhjen e një anëtari të AMA” si dhe zgjedhjen e Kryetarit. Kjo padi quhet se nuk është paraqitur dhe i kthehet PD sëbashku me aktet e tjera. Që do të thotë se në këtë mënyrë bie edhe sebepi i vetëm i paraqitur nga opozita për procesin e plotësimit të vendeve vakante në AMA”, deklaroi Peza.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s