Administrativja rrëzon PD për AMA-n. Boçi:Ankimojmë vendimin

Gjykata administrative ka rrëzuar Partinë Demokratike e cila pak kohë më parë depozitoi ankimin e saj duke kërkuar pavlefshmëri të procedurave të ndjekura nga komisioni i medias e më pas nga kuvendi për zgjedhjen e anëtarëve dhe kryetarit të ri të Autoritetit të Medias Audiovizive.

Deputeti demokrat tha se pjesë e padisë ishte, veçanërisht edhe zgjedhja e kryetarit të AMA-s i cili sipas tij është zgjedhur në konflikt të hapur të interesi.Pak kohë më parë demokratët ankimuan në Gjykatën Administrative procedurën e ndjekur nga Kuvendi për zgjedhjen e bordit të AMA-s dhe kryetarit e cila sipas tyre u bë në kundërshtim të hapur të ligjit për median.

Në ditët në vijim pritet që gjykata të zbardhë argumentimin e vendimit të saj.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s