Shoqata e mediave: Jo përdorimit të parave të pista në media

Pas lëshimit të urdhër-arrestit të Beketit të Agon Channel për pastrim parash ka reaguar edhe Shoqata e Mediave Elektronike Shqiptare.

Shoqata u shpreh se është kundër përdorimit të parave të pista në media. Ajo e cilëson një lajm të keq për të gjithë median shqiptare njoftimin e prokurorisë për arrestimin e Beketit.

Infiltrimi i parave te pista ne media eshte jo vetem nje akt kriminal, por dhe nje goditje e rende per moralin dhe besimin e qytetareve tek media- thuhet në deklaratën e shoqatës së mediave elektronike shqiptare.

Shoqata ndan punen e gazetareve dhe punonjesve te Agon Channel nga aktiviteti i dyshuar si kriminal i pronarit te tyre. Puna e ketij stafi te televizionit nuk duhet te lidhet aspak me akuzat per pastrim parash dhe evazion fiskal qe prokuroria shqiptare ka ngritur kunder francesko Beketit, është reagimi i shoqatës së mediave elektronike, e cila inkurajon prokurorine shqiptare te beje nje hetim sa me transparent, te vertete dhe te bazuar vetem ne prova.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s